Tineri din Ator Hîrlău, în vizită misionară la Şendreni

Viața parohiei Decembrie 26, 2015

Între activităţile desfăşurate de Asociaţia Tinerilor Ortodocşi Români, filiala Hîrlău, se numără şi vizitarea parohiilor din protopopiat, mai ales a celor în care se doreşte o intensificare a lucrării cu tinerii, precum şi susţinerea lor în acest demers. În a doua zi de Crăciun, un grup de tineri atoreni a ajuns în parohia Şendreni. Aici, tinerii s-au implicat în cântarea de la strană, iar la final au intonat frumoase colinde tradiţionale. S-au bucurat de întâlnirea cu tinerii activi din această parohie şi au purtat dialoguri constructive, în vederea unor colaborări ulterioare. Au petrecut clipe de rugaciune, de comuniune, dar şi de ospătare din bucatele oferite cu drag, de doamna preoteasă Gabriela Ceobanu.

Pr. Paroh.  Petru Ceobanu